očkování proti tuberkulóze

očkování proti tuberkulóze

Příspěvekod Franta » 18 pro 2014 00:29

Dle prvotní studie, lidé, s brzkými příznaky roztroušené sklerózy, kteří byli očkování na tuberkulózu měli menší pravděpodobnost že budou nemocní než pacienti, kteří nebyli očkovaní.

Vědci rekrutovali 73 lidí, kteří měli první epizodu naznačující roztroušenou sklerózu, což je autoimunitní nemoc kterou může být obtížné diagnostikovat.
Pět let po té se téměř u 60% z těch, kteří dostali očkování proti tuberkulóze nevyvinula roztroušená skleróza v porovnání s třetinou ze skupiny která místo očkování obdržela placebo. Dle dnes zveřejněné studie v Journal Neurology.

Výzkum podporuje hypotézy hygieny, která naznačuje, že lidé, kteří se stali příliš čistými potlačují přírodní vývoj imunitního systému, což vede k nárůstu nemocí ve kterých tyto proti-infekcím bojující buňky útočí proti zdravé tkáni v těle
Očkování proti tuberkulóze může probudit regulační větev imunitního systému k pomoci odvrátit zabijácké buňky těla od neuronů na které v eresce útočí.

"Zajímavé bylo, že jedna injekce ovlivnila vývoj příjemce až do 5ti let od obdržení očkování" řekl Bourdette předseda neurologie na Oregon Health and Science University in Portland v telefonním rozhovoru.

http://www.bloomberg.com/news/2013-12-0 ... rosis.html
http://www.webmd.com/multiple-sclerosis ... RSS_PUBLIC
http://www.bbc.co.uk/news/health-25207033

pravděpodobně půjde o tento originální článek:
http://www.neurology.org/content/early/ ... 7.c3.short
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Očkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron